Najlepsze zakłady na eSporty

Najlepsze zakłady na eSporty

Zakłady na eSporty

Pierwsze turnieje cybersportu odbyły się w 1997 roku, a status oficjalnego sportu w Rosji otrzymał w 2001 roku, ale nie na długo. Status oficjalnego sportu odzyskała w 2016 roku. Obecnie istnieje ponad sto organizacji, które prowadzą turnieje pod swoim patronatem.

Transmisje można śledzić w darmowych serwisach streamingowych, ale obstawianie ulubionej dyscypliny nie jest takie proste.

Najpopularniejsze gry do obstawiania eSportów

Konkursy odbywają się na prawie wszystkie gry, ale nie na wszystkie jest duże zapotrzebowanie. Na szczycie rankingu znajdują się gry, w których trzeba wykazać się taktyką zespołową, uważnością, myśleniem strategicznym i szybkimi reakcjami.

Najpopularniejszymi gatunkami pozostają strzelanki, MOBA, sport, symulacja i strategia. Wśród strzelanek dominuje klasyka gatunku CS:GO. DOTA 2 i Fortnite mają największą oglądalność i rekordowe pule nagród. Dota 2 konkuruje teraz w gatunku MOBA z League of Legends.
Oprócz tych rozgrywek odbywają się również turnieje w innych dyscyplinach, ale przyciągają one znacznie mniejszą publiczność. Do najpopularniejszych należą Warfare i World of Tanks.

1. Zakłady na mecze eSportowe – możesz obstawiać wyniki meczów eSportowych, takich jak League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Overwatch i wiele innych.

2. Zakłady na turnieje eSportowe – możesz obstawiać wyniki turniejów eSportowych, takich jak ESL, DreamHack, Intel Extreme Masters i wiele innych.

3. Zakłady na wyniki sezonów – możesz obstawiać wyniki sezonów eSportowych, takich jak ESL Pro League, ESL One, DreamHack Masters i wiele innych.

4. Zakłady na wyniki drużyn – możesz obstawiać wyniki drużyn eSportowych, takich jak Fnatic, Team Liquid, Astralis i wiele innych.

5. Zakłady na wyniki graczy – możesz obstawiać wyniki graczy eSportowych, takich jak s1mple, FalleN, NiKo i wiele innych.

Jak wybrać bukmachera do obstawiania eSportów

Zakłady online na eSporty dopiero zdobywają popularność wśród bukmacherów. Zakłady na główne turnieje, takie jak The International, Mistrzostwa Świata KC SE czy Fortnite, można znaleźć u niemal każdego bukmachera, natomiast mniej popularne dyscypliny nie zawsze są dostępne.
Jednak wraz z rosnącą popularnością eSportu wśród graczy, bukmacherzy poprawiają swój kontent i pojawiają się wyspecjalizowane zakłady, takie jak Melbet.
Wybierając biuro bukmacherskie, w którym można obstawiać zakłady online, trzeba ocenić:

  • limity zakładów;
  • wysokość marży;
  • wybór dyscyplin eSportowych i szerokość spreadu.

Liczba meczów LoL, WOT, DOTA 2 jest porównywalna z liczbą klasycznych dyscyplin sportowych, ponieważ regularnie odbywają się regionalne i międzynarodowe turnieje. Właśnie relacje z tych wydarzeń powinny być głównym kryterium wyboru bukmachera. Poza tym bukmacher musi zaspokoić wszystkie potrzeby gracza, ponieważ oferta zakładów na różne gry jest bardzo zróżnicowana.

Cechy cybernetycznych zakładów sportowych

Najlepsi bukmacherzy do zakładów eSportowych nie zawsze znajdują się na szczycie ogólnych rankingów. Wynika to z faktu, że zakłady na cybersport mają swoją specyfikę i czasem specjalizują się w nich mali bukmacherzy. Warto zauważyć, że można obstawiać nie tylko prawdziwymi pieniędzmi, ale także skinami. Inaczej nie wygląda proces bukmacherski, zastąpiony tylko znanymi fanom gier sportowych, jak gra na kartę, rzuty rożne na fragi i tak dalej.

Wśród cech arkusza kalkulacyjnego można znaleźć takie zakłady jak pierwsza krew, suma rund na danej karcie. Jak już wspomniano, zakłady typu skin betting są powszechne w zakładach eSportowych, a rynek ten znacznie przekracza wolumen zakładów na prawdziwe pieniądze.

Zakłady na pozycje z gier lub zestawów gier są akceptowane tylko przez wyspecjalizowane zakłady lub serwisy wymiany zakładów, które specjalizują się w konkretnych dyscyplinach.

Wady zakładów na eSporty

Zakłady cybernetyczne dopiero nabierają rozpędu i doświadczenia, dlatego ta część świata zakładów ma pewne wady. Marże wszystkich bukmacherów na cybersportach są wyższe niż na wydarzeniach sportowych. O ile w legalnych firmach utrzymuje się on na poziomie 8-11%, o tyle w offshore’owych sięga 15%. Warto zauważyć, że w ostatnich latach pojawiła się tendencja do obniżenia go do poziomu imprez zwyczajowych, czyli do 5 – 7 procent.
Oprócz wysokich marż, bukmacherzy mogą zmniejszyć limity, jeśli pojawią się problemy z uczciwym przebiegiem meczu. Match-fixing jest w tej chwili mało prawdopodobny, ale nie można go wykluczyć.

Minusem jest również nieprzewidywalność meczów, gdyż w cybersporcie, podobnie jak w klasycznych sportach, błąd lub utrata koncentracji może zadecydować o losach meczu. Wiele zakładów zależy też od formatu turnieju. Jeśli drużyny przyjeżdżają w to samo miejsce, widzowie na trybunach stają się dodatkowym czynnikiem denerwującym, a im więcej kart potrzebnych do wygranej, tym mniej działa czynnik losowości.

Zalety zakładów na eSporty

Dla niewtajemniczonych w zawiłości świata eSportu graczowi trudno będzie uporządkować zakłady na dane wydarzenie, ale dla kogoś, kto pasjonuje się tą dziedziną, nie ma problemu. Świat eSportu jest bardzo otwarty i nawet czołowe drużyny nie ukrywają swoich porażek, jeśli takowe mają, więc łatwiej jest przewidzieć, kiedy lider przegra.

Mimo, że skład imprez jest diametralnie różny, będziecie mieli sporo okazji, by się z nimi zapoznać, bo w eSporcie jest więcej zawodów i odbywają się one cały czas.
Dla tych, którzy lubią stawiać na underdogów, eSports również będzie pozytywnym doświadczeniem. W CS:GO i Dota 2 underdogi wygrywają częściej niż w piłce nożnej, siatkówce czy hokeju.

 Do niezaprzeczalnych zalet obstawiania cybernetycznych sportów należą również błędy bukmacherskie. Nie wszyscy bukmacherzy mają obecnie dobrą analitykę i mogą popełniać błędy przy zawieraniu zakładów.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, jakiego bukmachera wybierzesz, aby obstawiać cyber sporty, musisz stosować strategię i taktykę. U najlepszych bukmacherów zawsze jest mnóstwo odpowiednich wydarzeń do obstawienia każdego dnia.
Cybersport różni się od większości wydarzeń sportowych tym, że pozwala na oglądanie wszystkich transmisji całkowicie za darmo. Wraz z rosnącą popularnością cybersportu, bukmacherzy poświęcają mu znacznie więcej uwagi, wystawiając rozbudowane rostery i opanowując nowe dyscypliny. Wybierając cyber sport do obstawiania, nie rozkładaj się na wszystkie dyscypliny, a raczej skup się na jednej, w której masz doświadczenie.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This is default text for notification bar
This is default text for notification bar