System w zakładach sportowych: co to jest i jak działa?

System w zakładach sportowych: co to jest i jak działa?

Klasycznym rodzajem zakładów bukmacherskich są zakłady systemowe. Początkujący gracze chętniej wybierają łatwiejsze do nauczenia się single i parytety. System nie jest trudny do naśladowania, a ten artykuł wyjaśnia na czym polega i jak postawić zakład. A przy wyborze miejsca, w którym postawimy zakłady, warto sprawdzić oceny bukmacherów.
Co to jest zakład systemowy?

Zakład systemowy to zakład dokonywany przez gracza poprzez wybór od 3 do 16 lub 20 wyników dla niezależnych zdarzeń. Wygrana jest gwarantowana tylko wtedy, gdy liczba wyników jest prawidłowo wybrana.

Zakład systemowy jest podobny do zakładu ekspresowego. Różnica polega na tym, że nie trzeba odgadywać wszystkich wyników, wystarczy znać ich liczbę, na przykład 4 z 5 lub 2 z 5 i tak dalej. A obstawiać można nie tylko zwykłe wydarzenia i mecze sportowe. Ciekawostką będą zakłady na eSporty, które pozwolą uzyskać dobry zysk i sprawią, że oglądanie turnieju będzie bardziej emocjonujące.

Jak oblicza się system u bukmachera?

Warto zrozumieć, jak oblicza się zakład systemowy, aby zrozumieć zasadę działania. Wiele zakładów to mini kursy bukmacherskie. Rodzaje kombinacji są obliczane indywidualnie. Wyjaśnijmy jak to działa na przykładzie.

Przykład

Posłużmy się układem 3 zdarzeń. Każda z nich to mini kombinacja meczowa. Aby wygrać, należy odgadnąć co najmniej 2 wyniki. Łatwo jest spojrzeć na wypełniony kupon zakładu. Możliwe wygrane są pokazane na dole. Gracz otrzyma ją tylko wtedy, gdy przewidywania będą w 100% poprawne.

Jeśli uda się odgadnąć 2 zdarzenia z trzech, to znaczy, że trzeba obliczyć, co gracz dostanie. Konieczne jest pomnożenie szans tych zdarzeń, które zostały prawidłowo przewidziane. Następnie uzyskaną liczbę należy pomnożyć przez zakład postawiony na jeden mini ekspres. Zysk uzyskuje się. Aby znaleźć zysk netto, konieczne jest odjęcie całkowitego zakładu początkowo dokonanego.

W praktyce wygląda to następująco. Na przykład 2 zdarzenia z kursami 2,16 i 3,9 na 3 łącznie rozegrane. Początkowy zakład wynosi 300 euro, odpowiednio dla każdego parlaya – 100 euro. Otrzymujemy:

(2,16 x 3,9) x 100 = 842 EUR.

Nasz zysk netto obliczamy w następujący sposób:

842 – 300 = 542 euro.

W przypadku rozegrania wszystkich 3 zdarzeń (powiedzmy, że ich kursy wynoszą 2,16, 3,9, 2,3) kalkulacja wygląda następująco:

(2,16 x 3,9) x 100 + (2,16 x 2,3) x 100 + (3,9 x 2,3) x 100 = 843 + 496 + 897 = 2236 euro.

Zysk netto w tym przypadku wynosi 1 935 euro.

Ogólnie rzecz biorąc, nawet jeśli jeden parlay nie zagra, to i tak zysk jest znakomity. W każdym razie obstawiający nie pozostaje w deficycie. Oznacza to, że zatrzymuje on pulę i może przejść do większych wygranych.

Ograniczenia przy tworzeniu systemu

Bukmacherzy ustalają pewne ograniczenia dotyczące tego typu zakładów. Ważne jest, aby zrozumieć, jak to działa. Ograniczenia są takie same jak w przypadku zakładu ekspresowego:

– nie można dodawać wyników tego samego zdarzenia – bierze się tylko niezależne;
– Można zawrzeć minimum 3 zakłady.

Czasami istnieją ograniczenia dotyczące liczby zakładów, minimalnej stawki czy kwoty, którą można postawić, ale są one ustalane indywidualnie przez bukmacherów.
Jak dokonać zakładu systemowego?

Aby poprawnie obstawiać za pomocą systemu, trzeba zdecydować się na strategię. Możesz wziąć gotowy lub konkretny, ale poprawiając go do swoich potrzeb. Kilka popularnych wariantów to:

– Korzystając z zakładu kombinowanego, na przykład w pierwszej połowie lub na remis – zawsze można znaleźć wydarzenie sportowe lub nawet kilka, w które obstawiający jest pewny;
– Stosowanie kursów na underdogów – wskazane jest obstawianie w systemie 3-5 zdarzeń;
– Wybór obstawiania mniej lub więcej – należy wybrać ligę “dolną” lub produktywną, a kursy na zdarzenia powinny być od 2 wzwyż.

Obstawianie z systemem oznacza wybór co najmniej 3 wyników. Umieszcza się je na kuponach zakładów. Dodatkowo należy ustalić konfigurację i określić pożądaną wysokość zakładu. Pamiętaj, że suma jest równo podzielona między wszystkie selekcje.

Czy powinienem postawić w systemie na BK?

System bukmacherski to dobra opcja w zakładach sportowych. Zaletą tego jest to, że minimalizuje szanse na utratę puli zakładów, w porównaniu do tylko jednego Parlay. W związku z tym, nawet jeśli zostaną odgadnięte tylko dwa wyniki, gracz nadal będzie w czarnej strefie.

Ważne jest, aby dowiedzieć się, jak działa, dostępne strategie i inne szczegóły. Pomoże to osiągnąć pozytywne wyniki i zyski. Racjonalne jest, aby najpierw przetestować, jak działa na prostych systemach 2/3 lub 3/4. Dzięki temu będzie można sprawdzić, czy tego typu zakłady kombinowane są odpowiednie.
FAQ

Czy wygrana może być niższa od kwoty zakładu?

Tak, to możliwe. Aby tego uniknąć należy zbudować system, w którym każdy z kursów będzie większy niż liczba kombinacji.

Jaka może być liczba kombinacji?

Dowolna kombinacja, jak 2 z 3, 11 z 12, 4 z 5 i tak dalej.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This is default text for notification bar
This is default text for notification bar